Güler Otomotiv

Mesafeli Hizmet Sözleşmesi

1 – TARAFLAR

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi www.gülerotomotiv.com’den hizmet talep eden alıcı ve hizmeti verecek olan Güler Otomotiv arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.

2 – KONU
Sözleşme’nin konusu, Satıcının, Alıcı’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve site için de satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili diğer yasal hükümler uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

3 – SÖZLEŞMENİN KURULMASI
3.1 – ALICI SÖZLEŞME’Yİ OKUDUĞUNU, ANLADIĞINI, HAKLARININ VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BİLİNCİNDE OLDUĞUNU KABUL EDER. ALICI, SÖZLEŞME KAPSAMINDA YER ALAN İŞLEMLERİN KENDİ MENFAATİNE UYGUN OLDUĞU KONUSUNDA TAM BİR KANAATE VARDIĞINI VE TÜM ŞARTLARA KENDİ ÖZGÜR İRADESİ İLE KABUL EDER.
3.2 – SATICI VE ALICI, SÖZLEŞMENİN HÜKÜMLERİNİN HAKSIZ ŞART SAYILABİLECEK BİR ÖZELLİK TAŞIMADIĞINI, MENFAATLER DENGESİ BAKIMINDAN BİR HAKSIZLIK OLMADIĞINI KABUL EDER.

4 – HİZMET SAĞLAYICI
Güler Proje Mühendislik Otomotiv İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti.
Adresi: Güllük Mah. Bilen Sok. 14/7 Tepebaşı/Eskişehir
Tel: +90 542 558 17 27
Sipariş Destek: +90 542 558 17 27
E-posta: bilgi@güleromotiv.com
5 – SATICI BİLGİLERİ
Güler Proje Mühendislik Otomotiv İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti.
Adresi: Güllük Mah. Bilen Sok. 14/7 Tepebaşı/Eskişehir
Tel: +90 542 558 17 27
Sipariş Destek: +90 542 558 17 27
E-posta: bilgi@güleromotiv.com

6 – ALICI BİLGİLERİ

Müşteri.
Ürün talebinde bulunan Kurum/Müşteri adresinin doğruluğundan emin olur. Yanlış isim, kişi ya da alıcı firma bilgileri, adres bilgileri verilmesinden ve yanlış adrese teslim edilmesinden Güler Otomotiv sorumlu değildir. Alıcı yazdığı alıcı bilgilerinin doğruluğunu teyit eder.

7 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
Sözleşme konusu ürün bilgileri alıcının talep ettiği ürün olduğu tarafımızdan e posta gönderilerek alıcı tarafından onaylanır. Ürün talep onay e posta bilgisinde eksik ya da hata var ise alıcı doğru ürün bilgisini düzeltmesini istemekle yükümlüdür. Düzeltme yapılmayan ürün talep onay e postası kabul edilmiş sayılır.

Ürün Teslimat Süreleri
Siparişiniz, sipariş edildiği günden itibaren en fazla 5 gün içerisinde anlaşmalı kargo firma firmasıyla tarafınıza gönderilir. Kargo firması kaynaklı oluşan gecikmelerden Güler Otomotiv sorunlu değildir, bu tür aksiliklerde Güler Otomotiv müşteriye bilgi amaçlı ulaşabilir.

Ödemenizi doğrudan banka hesabımıza yapınız. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını ödemenizin açıklama kısmına yazınız.
Ödemeniz onaylanmadıkça siparişiniz gönderilmeyecektir.
Ödemenizin onaylandığını tasdik etmeniz bu anlamda önem arz etmektedir.
“ÖNEMLİ NOT: 50 TL ÜZERİNDEKİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZDİR.”

8 – GENEL HÜKÜMLER

Alıcı, Sözleşme Maddelerinde belirtilen Sözleşme konusu genel işleyişi, hükümleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

9 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Satıcı bu yükümlülüğüne aykırı davranır ise tüketici iş bu Sözleşmeyi feshedebilir. Sözleşme’nin feshi durumunda, Satıcı, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde tüketiciye ilgili mevzuat uyarınca belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa tüketiciyi borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.
10 – Sözleşme konusu ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.
11 – Satıcı, Sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Satıcı, Sözleşme ’den doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, Alıcı’ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.
12 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Sözleşme’nin elektronik ortamda teyit edilmesi ve Sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
13 – Satıcı sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hallerde durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içerisinde Alıcı’ya durumu yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda Satıcı teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde Alıcı’ya iade eder.
14 – Satıcı, malın Alıcı ya da Alıcı’nın taşıyıcı dışında belirleyeceği üçüncü bir kişiye teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur.
15 – Alıcı’nın Satıcının belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan Satıcı sorumlu değildir.
16 – Satıcı tarafından sunulan hizmet perakende satış kapsamında tüketiciye yöneliktir; Satıcı, Alıcı’nın yeniden satış amacı bulunduğundan şüphe etmesi halinde işbu Sözleşme kurulmuş olsa dahi siparişi iptal etme ve ürünleri teslim etmeme hakkını saklı tutar. Satıcı oluşacak maddi ve manevi zararı talep-tahsil etme hakkını saklı tutar.
17 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcı’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, Satıcının anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim edilir. Satıcı sattığı ürünleri kargo firmaları aracılığı ile Alıcı’ya göndermekte ve teslim ettirmektedir. Genel olarak aksi belirtilmediği sürece teslimat masrafları (kargo ücreti vb.) Alıcı’ya aittir. Satıcı satış anında yürüttüğü ve internet sitesinde şartlarını ilan ettiği kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu teslimat masraflarının tamamını ya da bir kısmını Alıcı’ya yansıtmayabilir.
18 – DELİL ANLAŞMASI VE YETKİLİ MAHKEME
18.1 – Bu Sözleşme ‘den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Satıcı kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dâhil) kesin delil oluşturur. Taraflar, Sözleşme’nin uygulanmasından ve yorumundan doğan ihtilaflarda mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Alıcı ve Satıcı ’nın ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri aşan durumlarda Alıcı’nın ve Satıcı ‘nın Tüketici Mahkemeleri yetkili olacağını kabul etmiştir.